Приятели, това е тема, която вълнува всички ни 🙂 Надяваме се тези идеи да ви бъдат полезни и ще се радваме да споделите вашия личен опит в коментарите 🙂
Автор на този материал е @radost_joy.
Благодарим за споделените опит и време за нашата, вярвам обща, кауза.
Запазете статията и/или я споделете с приятел 🙂
“Със сигурност чакането пред лекарския кабинет не е приятно както за родителите, така и за децата. Ние като зрели хора прибягваме до разсейването с телефони, какво остава за децата ни. Но с подходящия набор от предварително подготвени активности, използването на телефон за да минава по-бързо времето пред лекарския кабинет може да бъде ако не елиминирано, то поне минимизирано. Разбира се, активностите варират според възрастта на детето и почти всеки от предложените варианти може да бъде адаптиран спрямо възрастта на Вашето дете.
- Игра на доктор, преглеждащ възрастния.
За целта не е необходимо да разполагате със скъпи докторски комплекти, нужно ви е само въображение. Като по този начин подготвяте и самото дете за предстоящия преглед при истинския доктор. Ако все пак разполагате с комплект играчки може да ги вземете предвидливо със себе си. А това са най-често използваните от мен подръчни материали:
- Спринцовка
- Стетоскоп от апрат за кръвно
- Празно шише от капки за нос
- Лепенки
- Четене и оцветяване на книжки/ стикери.
Почти винаги разполагам с любима книжка на детето и няколко флумастера в чантата си, а при посещение при лекар ги взимам задължително.
- Любимата играчка на детето.
Дори и само да си я държи, действа успокояващо.
- Завързване на разговор с останалите малки пациенти пред кабинета.
Така детето не просто се учи да се социализира, а и времето в чакане пред кабинета минава една идея по-неусетно. И тук съвсем не е нужно детето да говори идеално. Когато се заговорите с друг родител или дете, вашето слуша и шансът да пожелае да се включи, дали с просто с показване на играчката си или със споделяне на моливите си, е голям.
- Ако все пак детето ви е неспокойно пред кабинета, винаги можете да помолите някой да пази реда ви, докато Вие и детето чакате навън, където може просто да стоите на въздух или да събирате листа, играете с топка или всякаква друга игра, каквато терена позволява.
- Игра на броене.
Играта няма сложни правила и буквално може да използвате всичко, което ви видят очите.
Например: Колко обувки виждаме? И нека броенето започне.
- Търсене на цвят.
Тази игра много прилича на предходната. Единия задава цвета, а другия търси с поглед къде може да го открие.
- С по-голямо дете може да използвате времето пред кабинета за написване на домашното, разяснения по някой урок или просто в споделяне на преживяното през деня.”
Други идеи за справяне в напечени ситуации можете да откриете в Категория “SOS игри” в нашия сайт.